| Novinky / vše

První prázdninový víkend

Dnes se běžel poslední etapa Ceny střední Moravy a závěrečný závod EYOC v Bulharsku. Na obou závodech dosáhli členové našeho oddílu výborné výsledky.

V zahraničí nás reprezentovala Markétka Mulíčková, která získala nádherné 15. místo ve sprintu a společně se Michaelou Dittrichovou a Annou Karlovou vybojovala bronzovou medaili ve štafetách.

V tuzemsku dosáhl nejlepšího výsledku Filip Adámek (6. místo v H21A) a Honza Otrusina (4. místo v H21B). Špatně si nevedl ani Ondra Novotný, který skončil na 9. příčce. V kategorii P dominovala Regina Mokrá.

Zároveň od zítřka začíná embargo pro členy ABM na všechny lesy okolo obce Suchý, a to kvůli druhému pokusu o uspořádání Oddílového přeboru ABM.

VojtaF | 01.07.2018 - 17:06

Dorostenecká reprezentace v Bulharsku

Na ME dorostu v Bulharsku nominováno

Po nedělním mistrovství na krátké trati vyrazilo 16 mladších a starších dorostenek a dorostenců do Bulharska na Mistrovstí Evropy dorostu. V kategorii D16 bude reprezentovat Českou Republiku i Markétka. Závody jsou na programu tento pátek (sprint), sobotu (klasika) a neděli (štafety).

HonzaO | 26.06.2018 - 18:56

M ČR na krátké trati

O víkendu se v Chlébském u Nedvědic konal jeden z vrcholných závodů sezóny – Mistrovství ČR na krátké trati. Pořádající KOS Tesla Brno připravila po všech stránkách hezký závod – zajímavé terény a tratě (zejména v neděli), pěkné shromaždiště a velice atraktivní mediální doprovod nedělního finále.

V sobotu se běžela kvalifikace – z mistrovských kategorií postup do A finále o 7 sekund unikl Fildovi,  Vojta se 13. místem ve skupině probojoval také do finále B, Ondrovo 18. místo znamenalo postup do skupiny C, a tak do bojů o medaile mohla zasáhnout jen Marky, která se do A finále probojovala z 2. místa ve skupině. Ve Veteraniádě postupovala do A finále polovina startujících, a tak kromě Pidiho, který s přehledem vyhrál svoji kategorii (H40), postoupila z 12. místa i Eva (D40). Ondřejovo 29. místo v H40 bylo kousek za polovinou, takže ho v neděli čekalo finále B. Bohužel, předseda, který se po většinu trati držel na postupové 25. příčce, se v závěru trati vážně zranil.

Nedělní finále začalo Veteraniádou. Velice blízko titulu byl Pidi – na 10. kontrole vedl, ale 1,5 minutová chyba před závěrem trati ho odsunula na konečnou 2. příčku. Hlavní mistrovské kategorie startovaly od 12 hodin. Marky běžela výborně a tak po loňském Fildově vítězství na MČR ve sprintu putuje do ABM další mistrovský titul!

Další finálové výsledky zde.

EvaM | 25.06.2018 - 19:42

Plzeňské poháry

O víkendu se středobodem českého orientačního běhu stala Plzeň, kde se uskutečnila tzv. plzeňská trojkombinace, dva závody štafet a jeden sprint. Pořadatelé z LPM, kteří měli na starosti oba závody štafet, přichystali opravdu pěkný zážitek všem běžcům. Tratě byly fyzicky i mapově náročné. V sobotu se nejlépe umístila štafeta Markéty Mulíčkové hostující v ZBM a to na krásném třetím místě.H21.2

Při odpoledním sprintu VPM, které hostilo tento závod zařazená do žebříčku A v centru Plzně, využilo dvojúrovňové prostory (průchody pod mosty atd.) a nastínilo tím, kam by se mohly v budoucnu vyvíjet sprintové tratě. I přes některé nedokanalosti jako rozdílný čas na cílových krabičkách se závod povedl. Nejlépe se opět umístila Markéta Mulíčková. V první desítce doběhl i Filip Adámek a Klára Kurečková.

H20A

Posledním závodem z plzeňské trojkombinace byly druhé štafety. Na závodníky čekaly běžecky náročnější tratě než v sobotu. Velkou část závodu tvořily rýhy a jiné terénní detaily. Na nejlepší umístění dosáhla štafeta jihomoravské oblasti s Klárou Kurečkovou a o devět minut jim uniklo třetí místo.

H21.1

Podrobnější výsledky štafet můžete najít zde, a ze sprintu zde.

VojtaF | 28.05.2018 - 11:16

Víkend ve znamení Alfy

V sobotu a v neděli se konalo druhé kolo žebříčku A v Hostomicích. Pořadatelé z PGP si vybrali pěkné počasí a těžký terén jak pro sobotní krátkou trať, tak i na nedělní klasiku. I přes značnou náročnost tratí si naši zkušení závodníci odnesli hned několik drahých kovů. V kategorii H21B vyhrál Ondra Novotný, Klárka Kurečková nestačila pouze na jednu soupeřku a získala stříbro, Markéta Mulíčková se umístila na třetím místě nehledě na její zranění.

Výsledky: sobotaneděle

D12D16AVítězové H

Na konkurenčních závodech žebříčku B pořádaných OOL v Janovicích u Rýmařova si členové našeho oddílu také nevedli špatně. Sobotní klasika nejlépe sedla Pavlu Radovi, který vybojoval 2. místo, a Renatě Palátové na třetím místě ve své kategorii.

Výsledky: sobota, neděle