Zimní soustředění v Polničce

Ve čtvrtek večer jsme se sešli netradičně v Polničce, neboť tradiční Zubří prochází další fází rekonstrukce. Dorostenci pod vedením Vojty ještě zařadili večerní přeběh ze Žďáru.

V pátek jsme po přísné Pidiho rozcvičce a vydatné snídani „made by Lidl“ vyrazili otestovat sněhové podmínky u Pilské nádrže. Cyklostezka nabízela na svých dvou kilometrech celkem ucházející podmínky pro bruslení, takže jsme za dopoledne, jak veverky v kole, nějaké kilometry natočili.

Pan správce nám dovolil využít přilehlé fotbalové hřiště, tudíž se odpoledne neslo v duchu pilování lyžařské techniky, a to i zábavnou formou. Se soumrakem jsme si ještě pěšmo zaběhli k Dářku. Rekognoskační četa vyrazila v pátečním podvečeru na Fryšavský ledovec, kde zjistila obstojné sněhové podmínky a udělala jim náležitou reklamu.

V sobotu se tedy šplhalo za bledým sluncem do Skleného a Fryšavy – cca 10 kilometrů běžeckého lyžování na ledovci bylo zkaleno jen několika drobnými úrazy dolních končetin.

Pro kratší odpolední část jsme opět využili fotbalové hřiště. Aby se nám na 250metrovém kolečku nezamotala hlava, zařadili jsme mapové hrátky s labyrintem. Večer někteří jedinci vyrazili zregenerovat unavené svaly do žďárského aquaparku, ostatní vstřebávali výbornou večeři.

V neděli jsme již lyže uložili do rakví a přepnuli do orientačního módu. Vojta připravil velmi pěknou švýcarskou hru, která potrápila i zkušené matadory s archivními buzolami.

Soustředění jsme zakončili chutným obědem a příjemně znaveni vyrazili k domovu.

Mulíčková Eva 17:43 - 27.05.2020