ABM Členská sekce Odkazy Akce Přihlásit
Oddílový přebor 2018
13:42 - 06.11.2018

Leto je to již 17 ročních, co se oddíl sejde na oddílovém přeboru, kde se závodilo v lítem boji o každou vteřinku. Letošní ročník jsem byly opět na Suchém.

O víkendu se uskutečnil již 17. oddílový přebor ABM na Suchém. počasí se v celku vydařilo až na sobotní drobné mrholení. V místním rovinatém ale prorostově pestrém terénu s množstvím rýh se běželi 3 etapy.

V první s tematickým názvem Bahna se v kategorii Velká mistrovská umístil na 1. místě Ondra Mokrý, ve Střední mistrovské Eva Mulíčková a v Malé mistrovské Klára Kurečková. Závod se běžel severně od penzionu Athena a byl charakteristický středně dlouhými postupy s těžkou dohledávkou většinou v kamenitém svahu.

Druhá etapa se nesla v duchu delšího lesního sprintu ve spletité síti mokrých rýh a bažinek. Ve Velké i Malé mistrovské obhájili prvenství vítězové z 1. etapy ale ve Střední mistrovské se nejlépe umístil Lukáš Theiner.

Nedělní a zároveň poslední etapa byla situována mezi rozsáhlé hustníky východně od obce Suchý. V příjemných patnácti stupních se běhalo skoro samo, a to se taky promítlo do časů nejlepších běžců. Výsledky byly velmi vyrovnané, ale nakonec v kategorii Velké mistrovská obhájil prvenství Ondra Mokrý a tím získal celkové zlato. Ve Střední mistrovské se na první příčce umístila opět Evička a Malou mistrovskou nejlépe zaběhla Renča Palátová.

Celkovými vítězi svých kategorií se tedy stali Ondra Mokrý, Evička a Anička Nádeníčková.