| M ČR na krátké trati

O víkendu se v Chlébském u Nedvědic konal jeden z vrcholných závodů sezóny – Mistrovství ČR na krátké trati. Pořádající KOS Tesla Brno připravila po všech stránkách hezký závod – zajímavé terény a tratě (zejména v neděli), pěkné shromaždiště a velice atraktivní mediální doprovod nedělního finále.

V sobotu se běžela kvalifikace – z mistrovských kategorií postup do A finále o 7 sekund unikl Fildovi,  Vojta se 13. místem ve skupině probojoval také do finále B, Ondrovo 18. místo znamenalo postup do skupiny C, a tak do bojů o medaile mohla zasáhnout jen Marky, která se do A finále probojovala z 2. místa ve skupině. Ve Veteraniádě postupovala do A finále polovina startujících, a tak kromě Pidiho, který s přehledem vyhrál svoji kategorii (H40), postoupila z 12. místa i Eva (D40). Ondřejovo 29. místo v H40 bylo kousek za polovinou, takže ho v neděli čekalo finále B. Bohužel, předseda, který se po většinu trati držel na postupové 25. příčce, se v závěru trati vážně zranil.

Nedělní finále začalo Veteraniádou. Velice blízko titulu byl Pidi – na 10. kontrole vedl, ale 1,5 minutová chyba před závěrem trati ho odsunula na konečnou 2. příčku. Hlavní mistrovské kategorie startovaly od 12 hodin. Marky běžela výborně a tak po loňském Fildově vítězství na MČR ve sprintu putuje do ABM další mistrovský titul!

Další finálové výsledky zde.

 

Nový komentář

Zatím tuto novinku nikdo nekomentoval.